Menu
Your Cart

Elektronik Sigara Sigarayı Bırakmaya Yardımcı Olabilir mi?

Elektronik Sigara Sigarayı Bırakmaya Yardımcı Olabilir mi?


Bir sigara, nikotin ve diğer toksik kimyasalları içerir. Tütün sigara içmek, vücut ısısı için zararlı bir tehdit oluşturan ve daha uzun yaşama şansınızı azaltan bir alışkanlıktır. Sigarayı bırakanlar için faydalar açıktır. Cildiniz ve solunumunuz giderek artacaktır. Ancak nikotin yüksek bağımlılık, sigarayı bırakmanın acı verici bir süreçtir ve sigarayı bırakmak için canavarlıkla savaşmanız gerekir. Sigarayı bıraktığınızda rahatsız edici ruh hali ve saçılma belirtileri yaşayabilirsiniz.Elektronik sigara
 kullanma, nikotin replasman tedavisi ve sigarayı bırakma ilacı da dahil olmak üzere sigarayı bırakmanın üç ana yöntemi vardır .


Elektronik Sigara Kullanarak Sigara İçmeyi Kes

Elektronik sigara, buharı yaratmak için sigara taklit eden ve günümüzde giderek daha popüler hale gelen, pille çalışan bir cihazdır. Sigara içmenin yasak olduğu ve sigara içmeyi bırakmanın doğal bir yolu olarak kabul edilen yerlerde kullanılabilir.


NRT Kullanarak Sigara İçmeyi Durdurma

NRT, aynı zamanda nikotin replasman tedavisidir, daha düşük seviyedeki nikotin teneffüs etmenize ve tütündeki diğer zararlı maddelerden kurtulmanıza yardımcı olan bir yol sağlar. NRT için nikotin sakızı, tabletler ve sprey gibi farklı seçenekler vardır.


İlaçları Kullanarak Sigara bırakma
İçmeyi Kesin Bupropion ve champix de dahil olmak üzere sigarayı bırakmanız için iki ilaç bulunmaktadır. Bupropiyonun sigara depresyonunu tedavi edebileceği söyleniyor. Champix, sigarayı bırakırken hoş olmayan ruh hallerini de azaltabilir. Ancak ikisi de vücut sağlığı üzerinde yan etkilere sahiptir. 

Yapılan araştırmalara göre, elektronik sigara, sigara bırakmak için NRT veya sigara içilen ilaçtan daha etkilidir. Başlamadan önce emin olmak istediğimiz iki şey var: Sigarayı bırakmak ve hala NRT ve ilaç denedikten sonra sigarayı bırakmak istemiyorsunuz.

Artık geleneksel sigara alternatifi olarak elektronik sigara seçmeyi planlıyorsunuz. Sigara geleneksel sigaradan daha mı güvenli? Görüşler değiştikçe ve hiçbir araştırma, e sigara üzerinde potansiyel bir risk olmadığını garanti etmez. Fakat düzenli sigaradan daha az toksik kimyasal üretebilir. Uzun vadede, e sigara kullanıcıları sigara alışkanlığından daha fazla para kazanabilirler. 

Yeni bir sigara içicisi olarak e-sigara sigarayı bırakmanıza gerçekten yardımcı olabileceğini merak edebilirsiniz. Birisi evet dedi, ancak birisi hayır dedi. Elektronik sigara yardımı ile sigarayı bırakan sigara içenler için düzenli bir süreç aşağıda verilmektedir.

Çoğu yeni elektronik sigara kullanıcısı başlangıçta yüksek nikotin gücü seçmek ister. Çünkü, e tütünün tadını geleneksel sigaradan biraz farklıdır. Daha düşük nikotin seviyesine göre tatmin olmayabilirsiniz. E-sigara alıştığınızda ve vaping için rahat bir yol keşfettiğinizde, üst düzey yerine nikotin mukavemetini azaltmaya ne dersiniz. 

Bu sonraki adım ve sigara içme alışkanlığınızdaki değişiklikler başlayacak. Daha düşük nikotin e sıvısı kullanmaya başladığınızda , tadına alışmak biraz zaman alabilir. Bu seçim için daha sabırlı olunuz, bu nikotin bağımlılığından kurtulmanıza yardımcı olmanın en etkili yollarından biridir.

Sonra üçüncü adım, e-postanızla taşımayacak ve evde veya başka yerlerde bırakmayacak şekilde çalışıyor. Vücudunuz hâlâ nikotin için can atıyor olabilir, ancak adım adım sigara içmemek akıllı bir yöntemdir. Düşük seviyedeki nikotin solunumunu azaltmaya çalışmak size birkaç ay geçirecektir. 

Sonunda sıfır nikotinli elektronik sigara gitmek zamanı. Bir gün nikotinden muaf olacağınızı imgelemek zor olabilir mi. Tasarruf ettiğiniz parayı ve sağlık durumunuzu düşünün, artık tereddüt etmeyin ve sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanmaya çalışın.

Juul Smok Fiyat Vaporesso Pod elektronik sigara